identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Perkujtohet 20 vjetori i xhamise se re te qytetit te Pukes

Shko poshtë

Perkujtohet 20 vjetori i xhamise se re te qytetit te Pukes

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Fri Feb 09, 2018 10:16 am


Sot 26 janar 2018, pas namazit te xhumas u perkujtua 20 Vjetori i Xhamise se Re te qytetit te Pukes.

Xhemati i xhamise pasi u njoh mbi rrugen e cila qoj ne ndertimin e xhamise mori fjalen Myftiu i Pukes Gezim Kopani i cili nder te tjera tha:

“Sot eshte nje date e shenuar pasi si sot 20 vite me pare u be inagurimi i xhamise se re te qytetit te Pukes. Xhamit jane shtepit e Allahut xh.sh dhe si te tille ato percjellin perulesin ndaj Krijuesit te Gjithesise. Aty ku ka xhami ka vlera shoqerore e fetare, pasi xhamia eshte institucioni i vlerave kulturore dhe humanitare. Gjate ketyre 20 viteve ne xhamin e Pukes jane kryer disa investime si dhe shtimin e sherbimeve fetare si: rikonstruksion i pjesshem i çatise , rikonstruksion i abdes-hanes, eshte ndertuar nga fillimi muri rrethues i xhamise fal mbeshtetjes se shoqates V.H.K Istanbul, eshte hapur nje pus uji ne oborrin e saj, pervec aktiviteteve fetare eshte futur edhe sherbimi i celebrimeve (nikah) islame etj. Ne fund lutjet tona shkojne per vellezerit tane mysliman nga arabia qe mundesuan ndertimin e xhamise se re te qytetit te Pukes, te Myftiut te Pukes Elez Hoxha, Anetareve te Keshillit te Myftinise Puke…” tha nder te tjera Myftiu i Pukes Gezim Kopani

Puke me; 26 janar 2018

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
Forumi Vizitor
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi