identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Përkujtohet Profeti Muhamed a.s. në qytetin e Pukës

Shko poshtë

Përkujtohet Profeti Muhamed a.s. në qytetin e Pukës

Mesazh nga Admin prej Mon Mar 30, 2015 7:11 pm

Më 28 mars 2015 në qytetin e Pukës si asnjë herë më parë, Pallati i Kulturës, ishte i mbushur me dashuri dhe gëzim, atmosferë nga programi “Përjetësisht me Ty” kushtuar Profetit Muhamed a.s.

Myftinia Pukë në kuadër të përkujtimit të Profetit Muhamed a.s., në bashkëpunim me Medresenë H. Sh. Shamia dega e Vajzave dhe shoqatën Istanbul u organizuan aktiviteti fetaro-kulturor kushtuar Hz. Muhamed a.s.

Aktiviteti u hap me hynin kombëtare për të vijuar me leximin e Kur’anit. Në fjalën e tij Myftiu i Pukës Gëzim Kopani pasi falënderoj pjesëmarrësit si dhe autoritet zyrtare tha: “Të nderuar besimtarë jemi bashkuar sot këtu për të përkujtuar dhe kujtuar këshillat e hz. Muhamed a.s. Këshilla këto që përçojnë paqe dhe dashuri. Prandaj prania juaj është dëshmi e gjallë e myslimanizmit në rrethin e Pukës.”

Kreu i Këshillit të Përgjithshëm të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë njëherazi edhe Myftiu i Tiranës Ylli Gurra tha: “Me të vërtet ndjehem i emocionuar që ndodhem sot në qytetin e Pukës dhe me lejoni të falënderoj Myftininë Pukë për aktivitet që zhvillon si dhe Medresenë Shkodër e cila jep kontribut jo vetëm në arsimimin e qindra nxënësve por edhe zhvillimin e aktiviteteve fetaro-kulturore.”

Aktivitetin e përshëndeti edhe N/Kryetari i Këshillit të Qarkut Shkodër Ferit Ringaj.

Ndërsa Drejtori i Medresesë Shkodër Kujtim Dervishi bëri një panorame të veprimtarisë së Medresesë Shkodër.

Në fund të aktivitetit të pranishmit morën dhuratë shumë literature islame.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 1312
Piket : 18957
Respekti : 19
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : Shqiperi

http://forumivizitor.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi