Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 
Albani (761)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 
Muslimanja (601)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 
emine (509)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 
Era (387)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 
Redi (338)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 
Visiana (198)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 
iDa (175)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 
Esila (153)
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcapKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Voting_barKa thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 

Kush është në linjë
49 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 49 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 72 më Thu May 09, 2024 9:08 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcap3%Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 3% [ 1 ]
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcap14%Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 14% [ 5 ]
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcap11%Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 11% [ 4 ]
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcap58%Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 58% [ 21 ]
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcap0%Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 0% [ 0 ]
Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_lcap14%Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


Ka thënë një njeri nga banorët e Basras:

Shko poshtë

Ka thënë një njeri nga banorët e Basras: Empty Ka thënë një njeri nga banorët e Basras:

Mesazh nga Forum Kulturor Mon Dec 21, 2015 1:35 pm

Na erdhi një beduin nga shkretëtira, të cilit i bëmë konak. Kisha pula të shumta. Unë kam një grua, me të cilën kam dy djem dhe dy vajza. I thash gruas: Nxito piqe një pulë dhe na e ofro që të drekojmë.
Kur u shtrua dreka, u ulëm bashkërisht unë, gruaja ime, dy djemtë e mi, dy vajzat e mia dhe beduini, të cilit ia shtymë-ofruam pulën dhe i thamë: Ndaje atë ndërmjet nesh. Ne donim të qeshnim me të. Tha: Unë nuk di të ndajë, por nëse pajtoni me ndarjen time, do t’ua ndajë. Thamë: Ne pajtohemi. E mori kokën e pulës, e preu-ndau dhe ma ofroi e më tha: Koka për kokën. I ndau dy krahët dhe tha: Dy krahët janë për dy djemtë. Pastaj i ndau këmbët e tha: Dy këmbët janë për dy vajzat. Pastaj e ndau pjesën e prapme te bishti dhe tha: E thyera për të thyerën (plakën). Pastaj e mori tërë pulën për vete dhe u tall me neve.
Të nesërmen i thashë gruas sime: Na i pjek pesë pula dhe kur erdhi dreka i thashë: O beduin, na i ndaj këto pula. Tha: Unë mendoj se jeni hidhëruar. Jo, nuk jemi hidhëruar, andaj na e ndajë- i thamë.
Tua ndaj dyshe apo teke? – na tha.
I thamë: Na e ndaj tek.
Tha: Ti, gruaja jote dhe pula jeni tre dhe na e hodhi një pulë. Dy djemtë t’u dhe një pulë janë tre dhe ua hodhi një pulë. Dy vajzat t’ua dhe një pulë bëjnë tre dhe ua hodhi një pulë. Pastaj tha: Unë dhe dy pula bëjmë tre. I mori dy pulat dhe u tall me ne sikur herën e parë.
Kur na pa duke shikuar në dy pulat e tij, tha: Përse shikoni? Ndoshta e urryet ndarjen teke. Teku nuk vjen ndryshe vetëm se kështu.
A dëshiron tua ndajë çift?
Po i thamë.
I grumbulloi pulat afër vetes e tha: Ti, dy djemtë t’u dhe një pulë bëni katër dhe na e dha një pulë. Pastaj tha: Plaka dhe dy vajzat e saj dhe një pulë bëjnë katër dhe ua hodhi një pulë. Pastaj tha: Unë dhe tri pulat bëjmë katër, kështu që i mori të tri pulat dhe ngriti duart kah qielli e tha: O Allah, Ty të takon falënderimi, Ti na ke mësuar dhe na ke bërë të kuptojmë.
Forum Kulturor
Forum Kulturor

Numri i postimeve : 928
Piket : 3375
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 25
Vend ndodhja : Forum Kulturor

https://forumkulturor.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi