Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
A ka njeri më të pasur se ju në botë? EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 
Albani (761)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 
Muslimanja (601)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 
emine (509)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 
Era (387)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 
Redi (338)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 
Visiana (198)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 
iDa (175)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 
Esila (153)
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcapA ka njeri më të pasur se ju në botë? Voting_barA ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 

Kush është në linjë
56 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 56 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Mon Apr 29, 2024 1:47 am
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcap3%A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 3% [ 1 ]
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcap14%A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 14% [ 5 ]
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcap11%A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 11% [ 4 ]
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcap58%A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 58% [ 21 ]
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcap0%A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 0% [ 0 ]
A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_lcap14%A ka njeri më të pasur se ju në botë? Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


A ka njeri më të pasur se ju në botë?

Shko poshtë

A ka njeri më të pasur se ju në botë? Empty A ka njeri më të pasur se ju në botë?

Mesazh nga iDa Tue Dec 10, 2019 11:07 am

A ka njeri më të pasur se ju në botë? Im-105325?width=620&size=1
Kështu e pyeti dikush njeriun më të pasur në botë, Bill Gates

Bill Gates u përgjigj, "Po, është një person që është më i pasur se unë".

Më pas tregoi këtë histori:
Ndodhi gjatë kohës kur unë nuk isha kaq pasur dhe i famshëm. Isha në aeroportin e New York-ut, dhe aty pashë një gazetashitës. Ju afrova të blija një gazetë, por pashë se nuk kisha mjaftueshëm të holla, ndaj e lashë idenë e blerjes dhe ia ktheva gazeten shitësit.
Gazetashitësi më tha: “merreni, po jua dhuroj këtë gazetë “ Ai insistoi ndaj unë e mora gazetën.

Rastësisht, pas dy-tre muajsh, zbrita në të njëjtin aeroport dhe përsëri shkova të marr një gazetë. Shitësi më ofroi përsëri gazetën. Unë nuk pranova dhe thashë që nuk mund ta marr sepse s’kam të holla. Ai mu përgjigj: “merre gazetën unë po e ndaj këtë nga fitimi im, ndaj nuk dal me humbje”. E mora gazetën që më dha.

Pas 19 vitesh u bëra i famshëm dhe i njohur nga njerëzit. Papritur kujtova atë gazetashitës. Fillova ta kërkoja dhe pas rreth 1 muajsh e gjysēm kërkimi, e gjeta. E pyeta:"A më njeh?" Ai më tha:"Po, ju njoh. Ju jeni Bill Gates".

E pyeta përsëri: “A të kujtohet njëherë kur më keni dhënë një gazetë falas? "

Gazeta shitësi tha: Po të mbaj mend, të dhashë dy herë.”
I thashë: “Dua të paguaj ndihmën që më ofrove atë kohë. Ҫfarëdo që të doni në jetën tuaj më thoni, dua të jua përmbush atë.” Gazetashitësi mu përgjigj :" A mendoni se duke u sjellur kështu, ju do të mund të më kthenit ndihmën time njëlloj? "
E pyeta:" Pse? "Gazetashitësi m’u përgjigj: “Unë ju ndihmova kur isha një shitës i varfër i gazetave ndërsa ju po përpiqeni të më ndihmoni tani, kur jeni bërë njeriu më i pasur në botë. Si mundet që ndihma juaj të përputhet me ndihmën time? “

"Atë ditë kuptova se gazeta shitësi është më i pasur se unë, sepse ai nuk priste të bëhej i pasur për të ndihmuar dikë."

Njerëzit duhet të kuptojnë se me të vërtetë të pasur janë ata që kanë një zemër të pasur dhe jo sa më shumë para.
iDa
iDa

Numri i postimeve : 175
Piket : 567
Respekti : 100
Date e hyrjes : 10/06/2011
Mosha : 33
Vend ndodhja : Durres

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi