Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 
Albani (761)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 
Muslimanja (601)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 
emine (509)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 
Era (387)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 
Redi (338)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 
Visiana (198)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 
iDa (175)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 
Esila (153)
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcapBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Voting_barBing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 

Kush është në linjë
39 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 39 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 72 më Thu May 09, 2024 9:08 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcap3%Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 3% [ 1 ]
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcap14%Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 14% [ 5 ]
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcap11%Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 11% [ 4 ]
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcap58%Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 58% [ 21 ]
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcap0%Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 0% [ 0 ]
Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_lcap14%Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


Bing arrin më afër Google, tani është i dyti!

Shko poshtë

Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Empty Bing arrin më afër Google, tani është i dyti!

Mesazh nga Admin Mon Mar 07, 2011 7:59 pm

Microsoft Bing më në fund ka tejkaluar motorin kërkues Yahoo dhe sipas rezultateve më të fundit, Bing renditet në vendin e dytë në nivel botëror me një pjesëmarrjeje marramendëse prej… 4.37%.
Microsoft ka investuar mjaft shumë në motorin e saj kërkues duke tentuar që të sfidojë liderin e tregut Google – dhe sipas StatCounter duke se mundimi po vazhdon të kthehet në një fryt. StatCounter në raportin e saj më të ri tregon se Bing ka tejkaluar Yahoo-në dhe është renditur edhe zyrtarisht si motori kërkues numër dy në botë.

Megjithatë në nivel botëror shifrat ende nuk janë aq mbresëlënëse sa është pritur: StatCounter thotë se Bing ka 4.37% të tregut, Yahoo 3.93% ndërsa Google 89.94%, gjë që është një shenjë e qartë që tregon se kush është ende lider i tregut.

“Është e rëndësishme që Bing tejkaloi Yahoo-në për herë të parë, megjithatë ai mbetet ende larg nivelit të pjesëmarrjes që ka Google” tha CEO i StatCounter, Aodhan Cullen.

Natyrisht, pjesëmarrja e Bing në internet në disa tregje regjionale konsiderohet dukshëm më e lartë – në SHBA ku Bing ka 9.03% të tregut, megjithëse Yahoo është ende në vendin e dytë me 9.74%. Në Kanada, Australi, Meksikë dhe Brazil, Bing ka gjithashtu një renditje të mirë.

Së fundi vlen të theksohet se Bing është kritikuar nga Google për siç duket kopjim të rezultateve në një tentim për të bërë shërbimin e saj më konkurrues. /pcworldalbanian

Bing arrin më afër Google, tani është i dyti! Bing-logo
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 1314
Piket : 18968
Respekti : 19
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 25
Vend ndodhja : Shqiperi

https://forumkulturor.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi