identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Trupi i mumifikuar i aventurierit gjerman gjendet brenda jahtit të tij të mbytur në Filipine

Shko poshtë

Trupi i mumifikuar i aventurierit gjerman gjendet brenda jahtit të tij të mbytur në Filipine

Mesazh nga Albani prej Mon Feb 29, 2016 8:57 pm


Trupi i mumifikuar i një aventurieri gjerman u gjet në jahtin e tij të braktisur këtë fundjavë në brigjet e Filipineve jugore. Manfred Fritz Bajorat, 59 vjeç, u gjet nga dy peshkatarë brenda jahtit të tij në oqeanin Paqësor, në brigjet e qytetit Barobo, në Surigao del Sur.

Trupi i tij u gjet i paprekur, i ulur pranë një radiomarrëse, mesa duket në tentativën e dëshpëruar për të kërkuar ndihmë para se të vdiste. Christopher Rivas, 23 vjeç, banues në P-4 Poblacion, në Barobo, ishte duke peshkuar me mikun e tij kur vunë re jahtin e bardhë, gjysma e të cilit ishte fundosur.Jahti me emrin SAYO kishte qenë rreth e rrotull botës 20 vitet e fundit. Brenda në kabinë, pjesa më e madhe e të cilës ishte nën ujë, u gjetën foto që tregonin bashkëshorten e tij, familjen dhe miqtë, rroba dhe disa kuti me ushqim.

Nuk është e qartë se prej sa kohësh, Manfred, i cili u identifikua në sajë të dokumenteve që u gjetën në jaht, ka qëndruar i vdekur ose nga se ka vdekur, edhe pse autoritetet besojnë se nuk bëhet fjalë për vrasje.Një mik i 59-vjeçarit tha për Bild se hera e fundit që kishte dëgjuar për të ishte 1 vit më parë përmes Facebook-ut me rastin e ditëlindjes.Erërat e thata të oqeanit, temperaturat e nxehta dhe ajri I kripur kanë ndihmuar në ruajtjen e trupit të tij të paprekur nga dekompozimi.

29 shkurt 2016 (gazeta-Shqip.com)

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi