identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Fustani 5000-vjeçar, më i vjetri në botë

Shko poshtë

Fustani 5000-vjeçar, më i vjetri në botë

Mesazh nga era prej Sun Feb 21, 2016 11:08 pm


Duket se është gjetur edhe fustani më i vjetër në botë. Sipas të dhënave, bëhet fjalë për një fustan linoje të gjetur në një varr egjiptian dhe mendohet se ky fustan është 5000-vjeçar. Fustani, cilësohet si veshja e endur më e vjetër në botë.

Stilimi i bukur i tij, por edhe modeli i veçantë janë tregues të pasurisë së shoqërisë së lashtë dhe kompleksitetit të saj. Veshja e quajtur “Tarkhan” është diçka e rrallë. Përbërja e veçantë e tij, me fibra bimore apo edhe nga lëkura e kafshëve e bën më jetëgjatë dhe është mjaft e vështirë që të shkatërrohet.

(gazeta-Shqip.com)

Forumi Vizitor
Ne çdo rast t'jesh vetvetja
avatar
era

Numri i postimeve : 332
Piket : 870
Respekti : 102
Date e hyrjes : 25/03/2011
Mosha : 29
Vend ndodhja : Tirane

http://forumivizitor.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi