Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 
Albani (761)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 
Muslimanja (601)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 
emine (509)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 
Era (387)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 
Redi (338)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 
Visiana (198)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 
iDa (175)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 
Esila (153)
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcapTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Voting_barTarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 

Kush është në linjë
45 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 45 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 72 më Thu May 09, 2024 9:08 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcap3%Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 3% [ 1 ]
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcap14%Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 14% [ 5 ]
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcap11%Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 11% [ 4 ]
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcap58%Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 58% [ 21 ]
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcap0%Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 0% [ 0 ]
Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_lcap14%Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’

Shko poshtë

Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’ Empty Tarik Ramadan: Dënoj ashpër sulmin, mirëpo unë nuk jam ‘Charlie’

Mesazh nga Muslimanja Fri Jan 09, 2015 7:17 pm

Në valët e radio RTS, Tarik Ramadan, dënon sulmin ndaj revistës “Charlie” dhe konsideron se asgjë nuk mund ta arsyetojë sulmin.

Mirëpo ai nuk pranon të merr qëndrimin “Unë jam Charlie”.

Intelektuali musliman Tarik Ramadan foli për radion zvicerane RTS duke thënë se rritja e islamofobisë në Evropë nuk lejon në asnjë mënyrë të arsyetohen veprat terroriste.

Pasi që dënoi sulmin ndaj Charlie Hebdo, ai tha: “Jo unë nuk jam Charlie”, unë jam për lirinë e shprehjes. Kështu ai kritikoi stigmatizimin e standardeve të dyfishta tek Charlie Hebdo.
Muslimanja
Muslimanja
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 601
Piket : 1929
Respekti : 9
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 45
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi