Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 
Albani (761)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 
Muslimanja (601)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 
emine (509)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 
Era (387)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 
Redi (338)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 
Visiana (198)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 
iDa (175)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 
Esila (153)
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcapAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Voting_barAktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 

Kush është në linjë
42 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 42 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 72 më Thu May 09, 2024 9:08 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcap3%Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 3% [ 1 ]
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcap14%Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 14% [ 5 ]
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcap11%Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 11% [ 4 ]
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcap58%Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 58% [ 21 ]
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcap0%Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 0% [ 0 ]
Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_lcap14%Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin

Shko poshtë

Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Empty Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin

Mesazh nga iDa Wed Jun 04, 2014 8:57 pm

Aktorja e famshme indiane përqafon Islamin Thumb_10
Një aktore e famshme indiane që ka punuar në 70 filma ka përqafuar fenë Islame, ditën e xhuma, të premtën, më 30 maj  2014.


    E njohur më parë me emrin Monika, tani quhet Rahime është konvertuar në Islam për shkak të vlerësimit të mënyrës Islame të jetës.


    Në një intervistë për shtyp në RKV Studio ajo tha,

    Unë e fillova karierën time në kinema si artiste për fëmijë, në industrinë e kinematografisë, ku kam përfunduar 70 filma. Unë e kam bërë këtë me përkrahjen tuaj të plotë. Fjala faleminderit nuk është e mjaftueshme për ju, tha ajo, sipas mediave indiane.


    Ajo shtoi, Unë nuk e kam ndërruar fenë për shkak të dashurisë ose për të holla, unë nuk jam një person i tillë. Më pëlqejnë parimet islame,  kështu që unë e përqafova Islamin.
iDa
iDa

Numri i postimeve : 175
Piket : 567
Respekti : 100
Date e hyrjes : 10/06/2011
Mosha : 33
Vend ndodhja : Durres

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi