Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 
Albani (761)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 
Muslimanja (601)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 
emine (509)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 
Era (387)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 
Redi (338)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 
Visiana (198)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 
iDa (175)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 
Esila (153)
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcapGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Voting_barGreqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 

Kush është në linjë
58 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 58 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 72 më Thu May 09, 2024 9:08 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcap3%Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 3% [ 1 ]
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcap14%Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 14% [ 5 ]
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcap11%Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 11% [ 4 ]
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcap58%Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 58% [ 21 ]
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcap0%Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 0% [ 0 ]
Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_lcap14%Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës

Shko poshtë

Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Empty Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës

Mesazh nga Muslimanja Tue Aug 21, 2012 5:58 pm

Greqi, Fiter Bajrami festohet mes frikës Bajrami_ne_greq_1345465456
Ndërsa vendi kalon krizën më të thellë ekonomike në historinë e tij përmes një recesioni që thellohet cdo ditë dhe nivelit rekord të papunësisë, emigrantët muslimane, sidomos ata nga vendet aziatike dhe afrikane, janë përballur në gjashtë muajt e fundit, me më shumë se 500 sulme raciste. Në këtë ditë të shenjtë Sekretari i Përgjithshëm i Unionit të Emigrantëve të Greqisë ka bërë thirrje për tolerancë.

“Ne emigrantët, sidomos pakistanezët, kemi qenë objektiv në dy-tre vitet e fundit, për grupe të caktuara fanatike, si Agimi i Artë. Ata na kanë rrahur, ose duke hyrë në shtëpitë tona, ose sa herë që na gjejnë në rrugë, na rrahin pa asnjë arsye. Tani, kohët e fundit dhuna është bërë më e rrezikshme, më e ndjeshme pasi ata kanë filluar të hyjnë në vendet tona të adhurimit, xhamitë tona. Unë nuk e di se çfarë lloj mesazhi duan ata të japin , por unë jam duke e bërë një lutje: Ne duam dialog, duam të bisedojmë!”, thotë Syed Mohammad Jamil, Sekretari i Përgjithshëm i AKP.

Komunitetet e muslimaneve në Greqi janë të detyruar të mblidhen për t’u falur në stadiume apo vende të vogla të improvizuara në Athinë, i vetmi kryeqytet i BE pa nje xhami apo një varrezë për këtë pjesë të shoqërisë, që numëron më shumë se 700 mijë vetë, shumica emigrantë të huaj, prej të cilëve më shumë se gjysma jetojnë në kryeqytet.

E vetmja xhami në Greqi, ekziston në qytetin kufitar verior të Trakës, pranë Turqisë, ku jeton minoriteti musliman prej 100.000 banorësh.

Megjithë vendimet e qeverive të mëparshme në bashkëpunim me bashkinë e Athinës, qysh prej vitit 2004 për ndërtimin e një xhamie në lagjen Peania, ende nuk është bërë asgjë për kultin e shenjtë, pasi ka pasur reagime të mëdha nga banorët lokale, të cilët sapo dëgjuan vendimin, vendosën një kryq të madh druri në pjesën e përcaktuar për ndërtimin e xhamisë.
Muslimanja
Muslimanja
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 601
Piket : 1929
Respekti : 9
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 45
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi