Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 
Albani (761)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 
Muslimanja (601)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 
emine (509)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 
Era (387)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 
Redi (338)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 
Visiana (198)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 
iDa (175)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 
Esila (153)
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcapLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Voting_barLG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 

Kush është në linjë
45 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 45 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 72 më Thu May 09, 2024 9:08 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcap3%LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 3% [ 1 ]
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcap14%LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 14% [ 5 ]
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcap11%LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 11% [ 4 ]
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcap58%LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 58% [ 21 ]
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcap0%LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 0% [ 0 ]
LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_lcap14%LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente

Shko poshtë

LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente Empty LG shfaq për herë të parë pajisje shtëpiake inteligjente

Mesazh nga Admin Sun Jan 23, 2011 3:00 am

LG Electronics (LG) do të prezantojë sot një seri të plotë të pajisjeve shtëpiake të pajisura me teknologjinë inteligjente të krijuar nga kompania, LG THINQ™, së bashku me teknologjitë e saj bazë që kryesojnë industrinë. Për herë të parë LG ka sjellë një linjë të plotë të pajiseve shtëpiake në panairin International CES® në Las Vegas.

Në zemër të linjës këtë vit janë cilësitë e reja innovative inteligjente të LG-së-Smart Grid, Smart Diagnosis™, Smart Access, Smart Adapt and Food Management – cka u lejon shtëpiakeve të menaxhojnë frigoriferët, makinat larëse, furrat dhe fshesat me korent robotike nëpërmjet një rrjeti inteligjent. Në harmoni me teknologjitë e firmuara LG , risitë e reja do të sjellin kursime të mëdha në energji, kohë dhe shpenzime, duke ndihmuar pasurimin e jetës së konsumatorëve.

“Jemi entuziastë që po i shtojmë pajisje shtëpiake linjës më të madhe të inovacioneve totale të LG-së që është shfaqur ndonjëherë në CES,” tha Young-ha Lee, President dhe Drejtor Ekzekutiv i kompanisë LG Electronics Home Appliance. “Duke u mbështetur në teknologjinë e levizshme më të fundit dhe IT-e LG-së, pajisjet tona inteligjente premtojnë të jenë ato që do ndryshojnë rregullat e lojës, duke ofruar një hap të madh përpara në leverdi dhe eficencë.”

LG THINQ™ – Zgjidhje më inteligjente për një jetë më të fuqizuar dhe të leverdisshme
Duke përdorur opsionet “Recommend Time” and “Lowest Rate” , LG’s Smart Grid mund të programojë makinat larëse që të kryejnë larjen në kohën më efektive nga pikëpamja e kostos. Furrat e LG-së gjithashtu kanë Smart Grid për të ofruar opsione të ndryshme kostoje që marrin parasysh kohën dhe koston elektrike të gatimit. Në mënyrë të ngjashme, frigoriferët e LG-së mund të përshtasin funksionet e tyre për të kursyer energji në oraret e pikut, ose të rrisin fuqinë ftohëse kur cmimet e energjisë janë të ulëta.

LG Smart Diagnosis™ njofton kur dicka nuk shkon në një pajisje shtëpiake. Për probleme të vogla, si psh lënia e derës së frigoriferit hapur, pajisja njofton pronarin në panelin e tij të ekranit ose në modelet e ardhshme , nepërmjet një lidhjeje Wi-Fi, në smartphone-in e konsumatorit ose kompjuterat tablet. Falë sistemit të Smart Diagnosis™, teknikët e shërbimit do të dinë me saktësi cfarë të rregullojnë dhe kur, duke ndihmuar që të zgjidhen shpejt problemet si dhe të kursejnë kohë dhe energji.

Falë funksioneve monitoruese dhe kontrolluese të LG Smart Access, konsumatorët mund të mbikëqyrin punët e tyre të shtëpisë pavarësisht vendndodhjes, nëpërmjet smartphonë-ve ose kompjuterave tablet, ata mund të shohin sa gjatë duhet të gatuhet ushqimi i tyre ose të kontrollojnë temperaturën dhe përmbajtjen e frigoriferit. Konsumatorët do të kenë madje dhe opsionin që të udhëzojnë fshesën robotike me korent të LG-së për të pastruar ose të ruajnë shtëpinë kur ata janë jashtë.

LG Smart Adapt i lejon konsumatorët të shkarkojnë opsionet më të fundit për pajisjet e tyre, duke përfshirë receta të para programuara ose cikle larjeje që përshtaten më mirë me mënyrën e tyre të jetesës. Për më tepër, me ikonat e saj të lëvizshme dhe funksionin e njohjes së zërit, LG Food Management e bën të lehtë gjejtjen e ushqimeve në frigorifer dhe skadencën e tyre.

Teknologjitë bazë të LG-së sigurojnë përfitime të mëdha për konsumatorët

Makinat larëse të LG-së ofrojnë “më të mirën e më të mirave”
I mbështetur në motorin Inverter Direct Drive™, Teknologjia e LGsë 6Motion™ përdor 6 aktivitete të ndryshme larjeje për të siguruar performancë të lartë dhe pastrim të kujdesshëm. ColdWash™ siguron një larje me energji të ulët po aq të mirë sa me ujë të ngrohtë, ndërsa LG TrueSteam™, depërton thellë tek copat për të hequr papastërite dhe redukton rrudhosjen. LG ofron një garanci 10 vjecare për motorin e saj Direct Drive për të siguruar një pastrim pa shqetësime.

Frigoriferët LG sigurojnë hapësirën më të leverdiisshme dhe më të freskët
Prej kohësh një lider në frigoriferët me derë franceze , LG vazhdon të sjellë risi dhe t’I shtojë leverdi konsumatorëve. Sistemi i akullit LG’s Slim SpacePlus™ mundëson hapësirë shtesë tek dera-duke bërë që të jetë frigoriferi me hapësirë rasftesh më të madhe ne industri, ndërsa Converta™ Drawer ofron aftësinë unike që të konvertojë dollapin e sipërm ngrirës në një frigorifer kur nevojitet më shumë hapësirë për të. Së bashku me risitë që kursejnë energji si teknologjia Linear Compressor , LG po jep dicka më të mirë për pajisjet më të rëndësishme të kuzhinës.

Fshesat me korrent të LG-së e bëjnë pastrimin të lehtë dhe efikas
Falë KOMPRESSOR® dhe një qeseje më të madhe, fshesa me korrent e LG-së e kompreson papastërtinë për të mbajtur më shumë, kështu që konsumatorët mund ta zbrazin më pak. Thithja DualForce+™ kap më shumë papastërti në një sipërfaqe të madhe dhe Click ‘N Go Wand™ siguron 15 këmbë më shumë sipërfaqe. Përvec kësaj, vakumi robotik i ri HOM-BOT ofron një kombinim unik të dhomave dyshe (lart dhe poshtë), sensorë ultrasonikë dhe infratëkuq për të lejuar që të gjejë rrugën në cdo pjesë të dyshemeve të konsumatorit,duke e bërë pastrimin një punë jo të lodhshme. Fshesa ka gjithashtu dhe një lartësi super të hollë prej vetëm 3.5 inç.

Pjatalarësja me avull e LG jep rezultatet më të mira
Pjatalarëset e LG-së ulin konsumin e energjisë dhe ofrojnënjë garanci 10 vjecare për motorrët Direct Drive. Gjeneratori i inkorporuar TrueSteam™ krijon avull të fuqishëm që shkatërron papastërtitë për rezultate të shkëlqyera në larje

Seria Studio e LG-së e bën kuzhinën më inteligjente
Seria Studio e LG-së Series sjell një zgjidhje të plotë dhe inteligjente duke përdorur teknologjitë unike bazë të kompanisë– Inverter Direct Drive, Linear Compressor and teknologjinë InfraGrill. Kjo seri bën bashkë furrat, furrat me mikrovalë, frigoriferët dhe pjatalarëset në një paketë të dizenjuar mirë për kuzhinën që është e sigurt që të do të mirëpritet në cdo shtëpi.

Rreth LG Electronics, Inc.
LG Electronics, Inc. është një lider global dhe innovator teknologjik në elektronikës konsumatore, telefoninë celulare dhe pajisjes elektroshtëpiake, Ka të punësuar mbi 84 mijë njerëz, të cilët punojnë në më shumë se 115 qendra operative, duke përfshirë edhe 84 përfaqësi në mbarë botën. Me një xhiro vjetore të shitjeve prej 44.7 miliardë dollarë në 2008, LG ka 5 njësi prodhimi: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance, Air Conditioning and Business Solutions. LG është një nga prodhuesit kryesorë të paneleve të sheshta të TV-ve, produkteve audio dhe video, celularëve, kondicionerëve dhe makinave larëse. LG ka nënshkruar një marrëveshje afatgjatë për t’u bërë një Partner Global dhe Partneri Teknologjik i Formulës 1. Si pjesë e kësaj shoqërie të nivelit të lartë, LG ka të drejta eksluzive për design dhe marketing si prodhuesi zyrtar i elektronikës konsumatore, celularëve dhe procesimit të të dhënave për për ngjarje globale sportive. Për më shumë informacion vizitoni, ëëë. lge.com

Rreth LG Electronics Home Appliance Company
Kompania LG Electronics Home Appliance Company është një inovator në industrinë e pajisjeve elektroshtëpiake, e përkustuar që të ofrojë produkte më të shëndetshme dhe më ekologjike, që bashkojnë teknologjinë e zgjuar me dizajnin modern dhe duke siguruar një zgjidhje të plotë për përirësimin e jetës së përdithsme. Produktet e mencura të LG-së, përfshirë frigoriferët, makina larëse, lavapjatat, pajisjet e gatimit, fshesat me korrent , dizenjohen që të rezonojnë më konsmatorët kudo në botë. Teknologjitë novatore të LGsë dhe cilësitë komode. duke përfshirë frigoriferin e parë ne botë interaktiv, makinën larëse me avull dhe kombinimi i furrës me mikrovalën, vendosin prirje të reja në industri, duke ndihmuar pozicionimin eLG-se si një lider global.

(d.b/BalkanWeb)
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 1314
Piket : 18968
Respekti : 19
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 25
Vend ndodhja : Shqiperi

https://forumkulturor.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi