identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Medreseja Haxhi Sheh Shamia Shkoder manifeston 25 vjetorin e rihapjes

Shko poshtë

Medreseja Haxhi Sheh Shamia Shkoder manifeston 25 vjetorin e rihapjes

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Thu Apr 27, 2017 10:12 am

Mes emocionesh të shumta dhe një pjesëmarrjeje të jashtëzakonshme, më 24 prill u organizua në teatrin "Migjeni", mbrëmja jubilare e 25 vjetorit të medresesë së Shkodrës. Në këtë veprimtari nderuan me praninë e tyre: Kryetari i KMSH z. Skender Bruçaj, Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës z. Naim Tërnava, Përfaqësuesi i Lartë i fondacionit "Hüdayi" z. Rafet Bilaç, Myftiu i Shkodrës İmam Muhamed Sytari, Myftiu i Malësisë së Madhe z. Edmir Smajlaj, Myftiu i Pukës z. Gëzim Kopani, myftilerë dhe drejtues të medreseve nga Prishtina, Gjakova, Gjilani, Prizreni, Presheva, Sarajeva, Tetova, Gostivari, Dibra, Podgorica, Tuzi e Ulqini.
Morën pjesë gjithashtu: Znj. Greta Bardeli Kryetare e Këshillit të Qarkut Shkodër, zv. Ambasadori İ Republikës së Turqisë z. Sinan Cem Baş, Kryetari i Agjensisë Turke për Zhvillim dhe Koordinim TIKA z. Eyüp Yavuz Ümütlü, Kryetari i Institutit "Yunus Emre" Shkodër z. Zafer Kıyıcı, ish Myftiu dhe Kryetari i Bashkisë së Dibrës në Maqedoni z. Ruzhdi Lata, Drejtori i DAR Shkodër z. Kadri Ymeraj, Rektori i Universitetit të Shkodrës z. Adem Bekteshi, Deputeti Agron Çela, prindër, nxënës e ish medresistë, dashamirë të Medresesë, miq e të ftuar. etj.
Fjala e rastit u mbajt nga drejtori i Medresesë z. Kujtim Dervishi dhe aktiviteti u përshëndet nga Kryetari i Shoqatës VHK "İstanbul" z. Ridvan Seferaj si dhe nga z. Cem Baş, z. Skender Bruçaj, z. Naim Tërnava. Gjatë këtij aktiviteti shkolla u nderua me titullin "Nderi i Qarkut" Shkodër, i cili u dorëzua nga znj. Greta Bardeli. Aktiviteti përcolli emocione dhe kujtime përmes dokumentarit "25 Vjet Medrese" si dhe nga programi artisitik i nxënësëve të shkollës të cilët i dhanë jehonë kësaj mbrëmjeje jubilare.

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
Forumi Vizitor
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi