identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Myftiu i Pukës Gëzim Kopani zhvilloi një vizitë zyrtare në BIK-un e Kosovës

Shko poshtë

Myftiu i Pukës Gëzim Kopani zhvilloi një vizitë zyrtare në BIK-un e Kosovës

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Sun Apr 16, 2017 10:52 pm


Me datë 12 prill 2017 Myftiu i Pukës Gezim Kopani zhvilloj nje vizitë zyrtare në Bashkësin Islame të Republikës së Kosovës i shoqëruar nga një delegacion i Myftinis Pukë nga ku u priten nga Krye Myftiu Naim ef.Ternava.

Në këtë takim Myftiu Ternava njoftoi Myftiun Kopani me punen dhe aktivitet e Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës, si dhe me sfidat me të cilat ballafaqohet ky institucion. Ai po ashtu shprehu falenderimin dhe çmoi lart bashkëpunimin shumë të mirë që ka me Komunitetin Mysliman të Shqipërisë. Ndër të tjera Myftiu Ternava tha: “Ne aq sa kemi mundur vazhdimisht kemi mbeshtetur dhe ndihmuar Shqipërinë , sidomos rajonin e Kukësit, Pukës. Në vitin e kaluar, por edhe më herët gjatë muajit Ramazan kemi dërguar 30 imam që të shërbejnë në këto treva, duke ndihmuar kështu me literatur, artikuj ushqimor, veshmbathje dhe gjëra të tjera. Cdo shqetësim i juaji është edhe shqetësim i yni, ngase jemi një popull, ndaj shumë nxënës nga veriu i Shqipërisë shkollohen në Medreset dhe Fakultin tonë pa pagese, vetem e vetem që një ditë të kthehen dhe të japin kontributin e tyre fetare në komunitetin ku ata jetojnë.”

Ndërsa Myftiu i Pukës Gezim Kopani pasi falenderoj për mikpritjen Myftiut të Kosoves Naim Tërnava tha: “Ne e vlersojmë shumë mbeshtetjen që Bashkësia Islame e Republikes së Kosovës me në Krye Myftiun e saj Tërnava japin për zonen tonë. Myslimanët e Pukës kan qenë të lidhur edhe me parë me hoxhallarët e Kosovës dhe kjo tregon për bashkëpunimin dhe vëllazërin qe rrjedh natyrshëm mes nesh. Vitet e fundit kemi krijuar bashkëpunim me Bashkësin Islame të Kosovës duke u finalizuar kështu nga vizita që përfaqësuesit Tuaj zhvilluan në vitin 2016 në Myftinin e Pukës. Po ashtu vitet e fundit na është gjendur pranë edhe Myftinia e Prizrenit të cilen e falenderojmë dhe në këtë kuadër ne deshirojme që ky bashkepunim të shtohet në mesin tonë në të mirë të myslimaneve dhe kombit tonë.”

Në fund të takimit Myftiu Gëzim Kopani i dorzoi Myftiut të Kosovës Naim ef. Tërnave një çertifikatë “Mirënjohje” Bashkësisë Islame të Kosovës për kontributin e dhënë Myftinisë Pukë në ndihmë të thirrjes islame dhe në ndihme të familjeve skamnore në rrethin e Pukës.

Prishtin 12 prill 2017

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi