Forumi Kulturor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fotografi - winter
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyFri Feb 09, 2024 11:28 am nga Arjeta

» Lidhja e fortë midis stomakut dhe shëndetit të tiroides
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyFri Feb 09, 2024 11:12 am nga Visiana

» Çfarë mund të tregojë fryrja e tepërt e stomakut për shëndetin
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyFri Feb 09, 2024 11:10 am nga Visiana

» Kurti në OKB: Nuk do të hakmerremi për vrasjen e 10 mijë qytetarëve tanë nga Serbia
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyFri Feb 09, 2024 11:01 am nga Albani

» Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyFri Feb 09, 2024 10:56 am nga Forum Kulturor

» Përurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyFri Feb 09, 2024 10:54 am nga Forum Kulturor

» Fotografi te vjetra te Shqiperise
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyThu Sep 28, 2023 11:03 am nga Era

» Jo vetem mode por edhe ... - photo
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyThu Sep 28, 2023 10:34 am nga Bledari

» Vendim Kanunor Kishtar i at Nikolla Xhufka
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyThu Sep 28, 2023 10:03 am nga Donald

» Çifte - foto
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyThu Sep 28, 2023 9:23 am nga violeta

» Hixhab 2023 - 2024 Modele dhe style te ndryshme
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyThu Sep 28, 2023 9:16 am nga Esila

» Takim me Atëdhetarin dhe Artistin nga Medvegja
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyWed Sep 27, 2023 11:06 am nga Forum Kulturor

» Rexhep Abazi -Atëdhetari dhe Artisti nga Medvegja
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyWed Sep 27, 2023 11:05 am nga Forum Kulturor

» 100 VJET MYFTINIA PUKË 1923 - 2023
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyWed Sep 27, 2023 11:04 am nga Forum Kulturor

» Oda e Lumes dikur
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria EmptyWed Sep 27, 2023 11:03 am nga Forum Kulturor

Postuesit Kryesore
Admin (1314)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 
Forum Kulturor (928)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 
Albani (761)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 
Muslimanja (601)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 
emine (509)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 
Era (387)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 
Redi (338)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 
Visiana (198)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 
iDa (175)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 
Esila (153)
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcapKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Voting_barKriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 

Kush është në linjë
47 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 47 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 65 më Thu Dec 28, 2023 5:47 pm
Vizitor
Sondazh

Cilat tema te forumit lexoni me shume?

Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcap3%Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 3% [ 1 ]
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcap14%Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 14% [ 5 ]
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcap11%Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 11% [ 4 ]
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcap58%Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 58% [ 21 ]
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcap0%Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 0% [ 0 ]
Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_lcap14%Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Vote_rcap 14% [ 5 ]

Totali i votave : 36


Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria

Shko poshtë

Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Empty Kriza më e madhe humanitare: 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria

Mesazh nga Albani Tue Apr 11, 2017 6:54 pm

Kriza më e madhe botërore humanitare në 70 vjetët e fundit mund të sjellë vdekjen e 16 milionë njerëzve nga uria në disa nga muajt e ardhshëm, ndërsa nëse Kongresi amerikan voton heqjen e buxhetit humanitar, pasojat do të jenë dukshëm më të mëdha, paralajmërojnë ekspertët.

Kriza humanitare është shpallur në Nigeri, Somali dhe Sudanin Jugor njëkohësisht me propozimin e presidentit amerikan Donald Trump që SHBA-të të tërhiqen nga pozita e donatorit më të madh të ndihmës humanitare në botë.

Nëse Kongresi miraton zvogëlimin e buxhetit humanitar dhe SHBA-të nuk kontribuojnë në krizën aktuale në Afrikë, ekspertët paralajmërojnë se uria, e shkaktuar nga thatësira dhe përleshjet e armatosura, mund të sjellin pasoja serioze. Të paktën 4,4 miliardë dollarë janë të domosdoshme deri në fund të marsit, për t’iu shmangur katastrofës humanitare në Nigeri, Somali, Sudanin Jugor dhe Jemen, njoftuan Kombet e Bashkuara, sipas të cilave deri më tash janë pranuar vetëm 10 për qind e parave të nevojshme.
Albani
Albani
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 761
Piket : 2571
Respekti : 103
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

https://forumkulturor.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi