identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Vargje me rastin e 25 Vjetorit te Riorganizmit te Myftinise Puke

Shko poshtë

Vargje me rastin e 25 Vjetorit te Riorganizmit te Myftinise Puke

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Fri Nov 25, 2016 9:02 am


Nga: Denisa Meçi
Vargje me rastin e 25 Vjetorit te Riorganizmit te Myftinise Puke
“Te ftuar e pjesmarres
Ju urojme per pranine tuaj
Sot ne kete 25 vjetor te paharruar.
Qe jemi mbledhur per ta perkujtuar.
Per ta perkujtuar si date historike,
Qe te lutemi te lire e ne qetesi
Secili per shpirtin e tij.
Per Allahun qe gjithmone na ndihmofte
25 vjet me pare nuk lejohej per lutje e namaz
Per Nate te Madhe e Ramazane.
Per feste Bajrami as qe bej fjale
Veç fjale djalli degjohej ne skaj,
Xhami, kisha, tyrbe e teqe ishin mbyll.
Thue se kurr s’kishin me u çel.
Ishin kthy ne magazine e zyra
Deri ne stalla e hangare.
Ç’kujtim per 25 vjet me pare qe ishin shume e pafund!
Ky tubim e perkujtim, tregon se ajo e keqe erresire,
Eshte varrosur nje here e mire.
Por besimin ta forcojme dhe me pervjetore ta vijojme,
dhe si mesim e pesim ta perkujtojme,
e besimin fetar ta mesojme.
Gezuar sebashku pervjetore , besim e festa,
lutje ne xhami e ne kishe.
Falenderojme donatoret qe ndihmojne çdo here
Ato Zoti i bekofte perhere.
Urime e gezime bashke me Myftinine
qe ka Gezimin si vetetime,
qe kte vit ka mbushur 15 si Myfti,
e kaq shume ka bere me kurse e shkolla,
mejtepe, medrese, deri ne Stamboll
bijte e Pukes i dergon.
Uroj edhe gjyshin tim Xhemalin
25 vite ne Myftini
Kur 80 vjet po i mbush,
e doren se ndale ne shkrime e botime,
ne libra e kujtime
per vendelindjen time.
Edhe nje here gezime bashke me Myftin,
Qe kaq shume po ben per besim, baskim e afrim.
Per familje ne nevoje per gjithe ato femije jetim.
Mos i harrofte Perendia,
Se aq shume ka nevoje shoqeria
Edhe njere urime e pergezime.”
15 maj 2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
Forumi Vizitor
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi