identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Myftiu i Pukes zhvillon takim me rinin ne xhamin e Pukes

Shko poshtë

Myftiu i Pukes zhvillon takim me rinin ne xhamin e Pukes

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Fri Oct 28, 2016 5:21 pm


Ne kuader te takimeve me xhematin Myftiu i Pukes Gezim Kopani ka zhvilluar ne xhamin e qytetit te Pukes nje takim me runin e kesaj xhamie ku pas faljes se namazit te akshamit, Myftiu mbajti nje vaiz per te pranishmit. Ne fjalen e tij Myftiu nder te tjera tha: “Profeti Muhammed a.s. na ka mesuar se tubimet islame jane nje nder miresit ku te gjithe kaplohemi nga Rahmeti i Zotit. Tubime te tilla kan rendesi te vecante pasi bemi me te bashkuar me njeri tjetrin. Ne te gjithe sebashku duhet te punojme per thirrjen bashkemoshatareve tuaj per frekuentimin e xhamis.” Ne fund te takmit te pranishmit shprehen gadishmerin per zhvillimin e takimeve dhe bisedave te tjera.

Nderkohe takime te tjera pritet qe te zhvillohen ne kuader te takimeve me xhematin.

Puke; 21.10.2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
Forumi Vizitor
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi