identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Falet Fiter Bajrami ne Puke.Myftiu fton besimtaret qe te shkembejne vizita

Shko poshtë

Falet Fiter Bajrami ne Puke.Myftiu fton besimtaret qe te shkembejne vizita

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Wed Jul 06, 2016 8:59 am

Qe ne oret e para te mengjesit qindra besimtare jane drejtuar xhamiave per te kryer faljen e namazit te Fiter 20160705_062628Bajramit.

Edhe kete vit Xhamia e qytetit te Pukes u mbush me besimtare per te kryer faljen e namazit te Bajramit. Ceremonia e festes ka filluar qe nga ora 04:30 per te vazhduar me faljen e namazit te Fiter Bajramit nga Myftiu i Pukes. Gjate hytbes se mbajtur nga Myftiu i Pukes Gezim Kopani nder te tjera tha:

“Kjo eshte dite e vecante per te gjithe myslimanet, dhe ne menyre te vecante per ato qe agjeruan Ramazanin dhe ishin te perkushtuar ndaj adhurimeve ndaj Allahut. Allahu xh.sh na ka zgjedhur qe sot te gjithe sebashku te festojme festen e Fiter Bajramit. Kjo eshte feste gezimi dhe bashkimi. Prandaj ju ftoj qe te shkembeni vizita tek njeri tjetri pasi jeta eshte e shkurter. Keto vizita do bej qe te respektojme dhe te duam me shume njeri-tjetrin.”

Edhe gjate ketij Bajrami Myftiu reagoi ne lidhje me aktet terroriste te cilat skan asnje lidhje me fene islame the Myftiu i Pukes Gezim Kopani

05 korrik 2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
Forumi Vizitor
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi