identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Myftinia Puke organizoi shtrimin e nje iftare me mbeshtetjen e BIK-ut te Kosoves

Shko poshtë

Myftinia Puke organizoi shtrimin e nje iftare me mbeshtetjen e BIK-ut te Kosoves

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Mon Jul 04, 2016 1:46 pm


Momente te veçante ishte iftari i organizuar me date 28.06.2016 ku Myftinia Puke me mbeshtetjen e Bashkesise Islame te Republikes se Kosoves u organizua shtrimi i nje iftari ne qytetin e Pukes.20160628_210147

Ne iftar mori pjese Myftiu i Pukes Gezim Kopani si dhe perfaqesuesit e Bashkesise Islame te Kosoves Kasim ef.Gerguri dhe Bahri ef.Sejdiu. Ne fjalen e tij Myftiu i Pukes Gezim Kopani te mbajtur ne fund te iftarit tha:
“Ky eshte nje iftar i vecante pasi te tille jane edhe mysafiret e ardhur nga Kosova Kasim ef.Gerguri ,drejtor i financave ne BIK si dhe Anetarin e Kryesise se BIK Bahri ef. Sejdiu ish Myfti i Prishtines. Me rastin e ketij iftari dua te falenderoj mysafiret e ardhur nga Prishtina si dhe Kryemyftiun Naim ef.Ternava i cili me bashkepunetoret e tij mundesoi shtrimin e ketij iftari ne qytetin e Pukes.”

Ne emer te Bashkesise Islame te Kosoves foli imam Bahri ef. Sejdiu i cili nder te tjera tha: “Kam nderin qe sot ne nje moment kaq te vecante te ndodhem per iftar ne qytetin e Pukes. Falenderoi Myftiu Gezim Kopani per bashkepunimin pasi ne jemi te njeri tjeterit dhe uroj qe raste te tilla u shtofshin ne qytetin e Pukes.” Po ashtu Sejdiu ftoj te pranishmit qe te jene me te perkushtuar ne keto dite te Ramazanit pasi miresit e tyre jane te shumta.

Ky eshte iftari i pare i ketij lloji organizuar mes Myftinise se Pukes dhe Bashkesise Islame te Kosoves ne qytetin e Pukes duke hapur keshtu rrugen per bashkepunime te tjera.

28.06.2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
Forumi Vizitor
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi