identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Takim ne Fushe Arrez me rastin e nates se Mire Regaib

Shko poshtë

Takim ne Fushe Arrez me rastin e nates se Mire Regaib

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Thu Apr 07, 2016 10:01 am

U zhvillua sot date;06.04.2016 ne qytetin e Fushe Arrezit seminari me teme: “Miresite e Neteve te Mira”. Takimi u hap me versetet Kur’anore si dhe nga fjala pershendetese e Myftiut te rrethit Puke Gezim Kopani i cili foli mbi vlerat e muajit Rexhep si dhe rendesin dhe miresit e nates se Mire Regaib.

Me pas Perfaqsuesja e Gruas Myslimane per qytetin e Fushe Arrezit prane Myftinise Puke Aida Pema si dhe Erjola Kopani folen mbi rendesin e besimit ne nje Zot duke shpjeguar rendesin e namazit,agjerimit si dhe sevapet qe marrin myslimanet qofte edhe me gjera te vogla gjate jetes se tyre te perditshme; Menjanimin e tyre nga gjerat e papelqyera e te ndaluara ne islam. Shum interes u tregua prej te pranishemve kur u fol mbi jeten e ahiretit. Ne fund te seminarit grat e pranishme zhvilluan pyetje rreth disa çeshtjeve qe ata i kishin te pa qarta. Per te pranishmit u shpernda literature e ndryshme islame.

Ky takim u organizua nga Myftinia e rrethit Puke e mbeshtetur nga Fondacioni i Kryesise se Çeshtjeve Fetare (Diyanet Vakfi), e perfaqesuar nga Zyra e Keshilltarit per Çeshtjet Fetare Tirane.

Fushe Arrez; 06.04.2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
Forumi Vizitor
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi