identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Zgjidhet kryetarja e gruas myslimane per qytetin e Fushe Arrezit

Shko poshtë

Zgjidhet kryetarja e gruas myslimane per qytetin e Fushe Arrezit

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Sun Feb 21, 2016 11:03 pmPer tu kordinuar me shume aktivitetet islame me grate myslimane ne qytetin e Fushe Arrezit, sot me date 21.02.2016 Myftinia e rrethit Puke zhvilloi zgjedhjet per Kryetare e Gruas Myslimane per qytetin e Fushe Arrezit.
Grate e pranishme pasi ben propozimet e tyre hodhen ne votim propozimet. Nga ky votim u zgjodh Aida Pema. Si aktiviste dhe mbeshtetese te saj u zgjodhen edhe tre gra te tjera te cilat jane: Vjollca Selimaj, Flutura Dhiaku dhe Lavdije Tafili.
Proçesi u ndoq edhe nga Myftiu Gezim Kopani i cili uroj Kryetaren e Gruas Myslimane per qytetin e Fushe Arrezit. Nderkohe ne fjalen e saj Aida Pema nder te tjera tha: “Si pari falenderoi juve qe me besuat mua per kete detyre dhe Myftinin e rrethit Puke per kete mundesi qe po na krijon. Ju premtoj se do punoj me perkushtim per te rritur aktivitet islame ne qytetin tone. Ta shijojme edhe ne bukurit e islamit ashtu sic shijohet ne Puke. Me vjen turp te them por eshte e vertet, ne shtepin time nuk festojme festat e bajrameve ashtu sic jetohet ne qytetin e Pukes. Prandaj keto dhe shume gjera tjetra duhet te punojme sebashku per te miren e familjes tone.” Fjale pershendetese mbajten edhe tre aktivistet e tjera.

Fushe Arrez; 21.02.2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi