identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Myftinia Puke ndihmon dhjetra familje te varfra

Shko poshtë

Myftinia Puke ndihmon dhjetra familje te varfra

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Sat Jan 16, 2016 10:31 am


Me date 11.01.2016 Myftinia e rrethit Puke me mbeshtetjen e Zyres per Çeshtjet Fetare prane Ambasades Turke Tirane shperndau disa ndihma per disa familje ne nevoje.

Ne shperndarjen e ketyre ndihmave mori pjese Myftiu Gezim Kopani si dhe Kordinatori i Zyres per Çeshtjet Fetare prane Ambasades Turke Tirane Yasin Sengul. Me kete rast Myftiu i Pukes Gezim Kopani falenderoj Fondacionin e Turkiye Diyanet Vakfi per ndihmen e dhene ketyre familjeve duke shpresuar ne bashkepunime te tjera pasi rrethi i Pukes ka nevoje per mbeshtetje edhe te ketij lloji. Ne fjalen e tij Yasin Sengul falenderoj Myftinin e Pukes per bashkupunimin dhe per punen qe zhvillon ne kete zone jo vetem nga ana fetare por edhe ate sociale.

Ndihma e dhene ketyre familje konsistonte ne: ushqime, kervat oprtopedik, buk pjekse (tav), sobe, jorgana etj. Nga kjo ndihme perfituan mbi 60 femije jetim, familje te pastreha, si dhe familje te tjera ne nevoj.

12.01.2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
Forumi Vizitor
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi