identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Në vendet skandinave brenda 2 orësh falen 3 kohë namaz

Shko poshtë

Në vendet skandinave brenda 2 orësh falen 3 kohë namaz

Mesazh nga Muslimanja prej Sat Jan 09, 2016 11:03 pm


Muslimanët të cilët jetojnë në shtetet skandinave brenda 2 orësh falin 3 kohë namaz, përkatësisht drekën, ikindinë dhe namazin e akshamit, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas kalendarit të përgatitur nga Kryesia e Çështjeve Fetare, në kryeqytetin e Islandës, Reykjavik, Kiruna të Suedisë dhe Tromsö të Norvegjisë, koha e namazit të drekës fillon në orën 13:29, ndërsa e ikindisë pas 22 minutave në 13:51. Ezani i akshamit thirret në orën 15:39.

Ndërsa muslimanët në Stockholm, Oslo, Kopenhagen dhe Helsinki namazet e drekës, ikindisë dhe akshamit i falin brenda 3 orëve.

Kur muaji i agjërimit, Ramazani përkon në muajt dhjetor dhe janar muslimanët në këto vende agjërojnë 7-8 orë, ndërsa kur përjetohen netët e bardha në muajt qershor dhe korrik agjërojnë 22 orë.
avatar
Muslimanja
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 598
Piket : 1922
Respekti : 9
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 39
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi