identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Myslimanët ruajnë kishën gjatë meshës: “Ne jemi vëllezër”

Shko poshtë

Myslimanët ruajnë kishën gjatë meshës: “Ne jemi vëllezër”

Mesazh nga era prej Sat Dec 26, 2015 11:26 am

“Nëse do të ketë sulme, atëherë të na vrasin të gjithëve” e ka arsyetuar këtë aksion simbolik Hacim El Jazouli, njëri ndër aktivistët myslimanë.

Besimtarë myslimanë në Francë kanë bërë roje në mënyrë simbolike para kishave ku është mbajtur mbrëmë Mesha e Krishtlindjes. Ky veprim ka bërë përshtypje shumë të mira në esin e frekuentuesve të meshave, shkruajnë mediet franceze dhe transmeton nzz.ch.

“Ne jetojmë së bashku, ne jemi vëllezër. Dhe ne po qëndrojmë të gjithë në të njëjtën barkë. Nëse do të ketë sulme, atëherë të na vrasin të gjithë ne”, e ka arsyetuar këtë aksion simbolik Hacim El Jazouli, njëri ndër aktivistët myslimanë”, përcjell albinfo.ch.

Në Francën e cila ende është në gjendjen e jashtëzakonshme të shkaktuar nga terrorizmi islamik, aksione si ky kanë një peshë dhe rëndësi të veçantë.
avatar
era

Numri i postimeve : 332
Piket : 870
Respekti : 102
Date e hyrjes : 25/03/2011
Mosha : 29
Vend ndodhja : Tirane

http://forumivizitor.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi