identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Myftinia Pukë zhvilloi një takim me gratë e qytetit të Fushë Arrëzit

Shko poshtë

Myftinia Pukë zhvilloi një takim me gratë e qytetit të Fushë Arrëzit

Mesazh nga Erjola prej Sun Dec 20, 2015 4:43 pm


Me dëshiren e disa grave myslimane të qytetit të Fushë Arrëzit, Myftinia e rrethit Pukë sot më; 20.12.2015 zhvilloi një takim me gratë myslimane të ketij qyteti.
Takimi u hap me lexim të ajeteve Kur'anore si dhe me fajlen përshëndetëse të Myftiut të rrethit Pukë Gëzim Kopani. Gjatë fjalës së tij Myftiu Gëzim Kopani ndër të tjera tha:
"Roli i gruas dhe i burrit në fene islame është i barabarte, por roli i gruas është shumë i rëndësishem pasi ajo ka në dorë edukimin e femiljes. Ne duhet të punojmë fort që familja dhe shoqëria jonë të ritet e shëndetshme dhe me vlera e të larta islamo shoqerore dhe këtë më së miri e bëjnë gratë. Ky takim u organizua  nga disa gra të ëetij qyteti të cilat kërkuan që të zhvillohet ky takim. Në fakt takime të tilla janë të domosdoshme pasi kemi nevoj dhe keni nevoje të dëgjojmë dhe të respektojme njërit tjeterin,të duam fen tonë njëkohësisht duke respektuar edhe besimet e tjera. Gjej rastin tju ftoj për vizitë në xhamin e qyetit të Pukës ku edhe ju të bashkoheni me xhematin e grave të kësaj xhamie me qellim njohje dhe afrimiteti edhe me të madh ndaj fesë islame."
Më pas takimi vazhdoj me disa mësime mbi çeshtje të caktuara të cilat u mbajten nga Erjola Kopani. Edhe gjatë këtij takimi nuk munguan kërkesat e grave për ndërtimin e një Xhamie në qytetin e Fushë Arrëzit.
Në këtë takim mori pjesë edhe Anëtari i Këshillit të Myftinisë së rrethit Pukë për Fushë Arrëzin Basri Selimaj

/Myftiniapuke.org
avatar
Erjola

Numri i postimeve : 61
Piket : 194
Respekti : 8
Date e hyrjes : 24/01/2011
Vend ndodhja : Puke

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi