identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Ngjarjet ne Parise,Myftiu:Per ne eshte ligj qe te mos vritet njeri me pa te drejte

Shko poshtë

Ngjarjet ne Parise,Myftiu:Per ne eshte ligj qe te mos vritet njeri me pa te drejte

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Mon Nov 16, 2015 7:51 pm

Ka reaguar Myftiu i Pukes Gezim Kopani ne lidhje me ngjarjet e Parisit. Sot 15.11.2015 ne Xhamin e Pukes pas namazi te akshamit Myftiu i rrethit te Pukes Gezim Kopani ka reaguar per ngjarjet ne paris ku nder te tjera tha:

“Aktet te cilat po degjohen dhe shikohen sot nuk kan asnje lidhje me fene islame. Nuk mund te fajsohet nje fe se dy apo tre a me shume indivit permendin terma te fese islame, pasi nuk eshte e veshtir te mesohen dy fjal sot. Prandaj ne te gjithe sebashku e kemi obligim qe nepermjet mexhliseve sic eshte ky te japim mesazhe te qarta, te pasterta, mu ashtu sic permend Allahu ne Kur’an se: “Kush e mbyt nje njeri pa te drejte, pa pase mbytyr ai ndonje tjeter dhe pa pase bere ai ndonje shkaterrim ne toke, atehere krimi i tij eshte si t’i kishte mbytur gjithe njerezit.”(El Maide 32) Prandaj tek ne myslimanet eshte ligj qe te mos vrasin njeri me pa te drejte. Madje Allahu ne Kur’an thote: “Dhe kush behet shkak qe te jete ai gjalle eshte si t’i kishte shpetuar te gjithe njerezit.”(El Maide; 32)

Date; 15.11.2015
nga: http://myftiniapuke.org/?p=5656

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi