identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)

Forumi Vizitor (874)

Albani (703)

Muslimanja (598)

emine (507)

Redi (338)

era (332)

iDa (167)

Visiana (151)

Jetmiri (149)

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16

Fiton Shqipëria, shkojmë në Francë

Shko poshtë

Fiton Shqipëria, shkojmë në Francë

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Tue Oct 13, 2015 9:28 am

Shqipëria, është kualifikuar direct për në finalet e Kampionatit Europian të futbollit, duke mundur në ndeshjen e fundit, Armeninë me rezultatin 0-3.Një kualifikim historik për Shqipërinë, e cila deri tani, nuk ka qenë asnjëherë pjesë e një kompeticioni të rëndësishëm, europian ose botëror.

Në Jerevan, kombëtarja shqiptare ka arritur që të zgjidhëshpejt avantazhin teksa, në një aksion ku Gashi ishte protagonist, armeni Hovhannisyan e përcolli topin në portën e tij. Ishte minuta e 9 të. Më pas Shqipëria e kishte më të lehtë që të administronte rezultatin dhe të këishte në kontroll lojën. Në minutën e 23 Ledion Memushaj, shënoi golin e dytë, i cili praktikisht vulosi rezultatin e ndeshjes, 2-0. Ndeshja në pjesën e dytë, nuk ka më histori. De Biassi, këmbëngul për të mbajtur nën presion kundërshtarët dhe kështu, skuadra e ka më të lehtë që ti gjejë ata në pozicion të vështirë. Në minutën e 76, Armando Sadiku shënon golin e tretë, duke e bërë edhe më të lehtë, kualifikimin e kombëtares.

Për herë të parë Shqipëria, kualifikohet në një event të përmasave të tilla. Ky është një record historik dhe rezultati më i mirë për kombëtaren tonë, në të gjitha kohrat.

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 874
Piket : 3202
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor