identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Kardavi dënon sulmin: Feja jonë e respekton jetën

Shko poshtë

Kardavi dënon sulmin: Feja jonë e respekton jetën

Mesazh nga Muslimanja prej Fri Jan 09, 2015 7:24 pm

Kardavi: feja jonë respekton shpirtin njerëzor, dhe kujdeset për shenjtërinë e tij.

Kryetari i Unionit të Dijetarëve Muslimanë Botëror, dr. Jusuf Kardavi , ka dënuar sulmin terrorist në selinë e gazetës franceze në Paris “Charlie HEBDO” i cili vrau 12 franceze, duke theksuar se Islami kujdeset për shenjtërinë e shpirtit njerëzore dhe ndalon çdo cenim te tij.

Ai tha nëpërmjet Twitter: Ne dijetaret dhe masat e gjera e dënojmë fuqishëm derdhjen e gjakut të pafajshëm, cenimin e jetës se njerëzve të pafajshëm, shkatërrimin në tokë, kushdo çoft autori i krimit dhe çfarëdo feje ti takoi.

Ai theksoi se feja jonë respekton shpirtin njerëzor, dhe kujdeset për shenjtërinë e tij, denojm sulmin, ky është një mëkat i madh, dhe nuk lejohet ne asnjë mënyrë vrasja e njerëzve ne kte menyrë.

Ai shpjegoi se Kurani se bashku me librat e tjere qiellor kan percaktruar se: “ai që vret nje njeri pa te drejt apo ben qrregullim ne tokë, ajo eshte sikur ai ka vrarë të gjithë njerezimin,ndersa nëse ai e shpeton ështe sikur ta shpetoi të gjiithë njerëzimin”, thot Pejgamberi Muhammed paqja qoftë mbi të: “Njeriu është ende në kupën e fesë së tij nese nuk ka derdhur gjak te ndaluar. ”
avatar
Muslimanja
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 598
Piket : 1922
Respekti : 9
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 39
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi