identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Fustane nusesh, tendenca e vitit 2014

Shko poshtë

Fustane nusesh, tendenca e vitit 2014

Mesazh nga ornela prej Thu Oct 24, 2013 5:08 pm


Koleksionet bridal janë prezantuar nga shume maison dhe stilist dhe ne disa prej tyre kemi zbuluar ato qe janë tendenca për 2014. Ngjyra, forma, shume dekore qe bëjnë unike fustanin tuaj te dasmës. Por cilat janë karakteristikat kryesore? Modele kemi pare shume dhe mbase ju keni vërejtur se protagonist absolut tek fustanet e nuseve për 2014 është tyli.

Detajet me lule qe zbukurojnë konturet e fundit, bustin, fasha qe theksojnë belin. por edhe aksesoret, si doreza, vello, janë te gjitha te realizuara ne tyl. Gati për te zbuluar se cilat janë fustanet e nuseve me te bukur për 2014 te realizuar ne tyl?

Mes shume koleksioneve qe kemi marre ne konsiderate është linja e dashur dhe shume e pëlqyer nga Pronovias. Janë te shumte modelet e propozuara nga atelie te cilët kane tylin qe i karakterizon dhe gjenden si modele me volum ashtu dhe slim. Një tjetër firme vjen me modelet e saj te bukur prej tyli, Nicol Spose 2014.

Nëse ju pëlqejnë fustanet e nuseve ne stilin sirene me siguri qe nuk do te qëndroni indiferente nga koleksionit te saj për 2014. Edhe Maggie Sottero vjen me modelet e saj sirene prej tyli te bardhe, ashtu sikur thamë ka shume firma te cilat këtë sezon kane investuar ne materialin e tylte për koleksionet e tyre.
avatar
ornela

Numri i postimeve : 19
Piket : 27
Respekti : 100
Date e hyrjes : 09/05/2011
Mosha : 30
Vend ndodhja : Tirane

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fustane nusesh, tendenca e vitit 2014

Mesazh nga ornela prej Thu Oct 24, 2013 5:09 pmavatar
ornela

Numri i postimeve : 19
Piket : 27
Respekti : 100
Date e hyrjes : 09/05/2011
Mosha : 30
Vend ndodhja : Tirane

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi