identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Skandal në Maqedoni: Na jepni 1 votë, ju japim 1 nuse

Shko poshtë

Skandal në Maqedoni: Na jepni 1 votë, ju japim 1 nuse

Mesazh nga Albani prej Wed Mar 20, 2013 5:31 pm


MAQEDONI- Organizata joqeveritare CIVIL në Maqedoni, ka vërejtur në monitorimin e fushatës parazgjedhore në terren, një sërë problemesh dhe parregullsish.

Njëri nga rastet më flagrante të manipulimit të votuesve, është vërejtur në një komunë maqedonase, ku jetojnë kryesisht popullatë me status ‘beqar’.

Sipas CIVIL-it, banorëve të kësaj komune u është ofruar nga partitë përkatëse që garojnë në zgjedhje, nuse për martesë, nëse japin votën e tyre për opsionin e caktuar.

Vërejtjet janë zbardhur sot nga kryetari i CIVIL-it, Xhabir Deralla, i cili ka vlerësuar se fushata elektorale ka shumë parregullsi dhe shkelje ligjore. Sipas kreut të kësaj organizate, zgjedhjet lokale nuk janë të tilla, për shkak se, sipas tij, gara po zhvillohet edhe në baza ndëretnike, transmeton Zhurnal.

“Këto tensione po shfrytëzohen rregullisht nga ana e politikanëve për përfitimin e votave, që është një nga shkeljet më serioze dhe që mund të ketë pasoja afatgjate”, ka thënë Deralla.

CIVIL ka vërejtur gjithashtu se të punësuarit në administratë presionohen që të punojnë dhe angazhohen në aktivitetet parazgjedhore të partive.
(e.m/BalkanWeb)

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi