identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


SIRI - AFAD: RRETH 2 500 FËMIJË TË REFUGJATËVE KANË LINDUR NË TURQI

Shko poshtë

SIRI - AFAD: RRETH 2 500 FËMIJË TË REFUGJATËVE KANË LINDUR NË TURQI

Mesazh nga Albani prej Sat Feb 23, 2013 2:02 pm


Rreth 2 500 foshnja, fëmijë të refugjatëve sirianë që ndodhen në Turqi që prej fillimit të krizës, kanë lindur në territor turk, deklaroi dje Zyra e Emergjencave dhe Katastrofave pranë qeverisë turke, AFAD, në Ankara.

Refugjatët e regjistruar zyrtarisht në Turqi aktualisht arrijnë në 180 mijë dhe janë strehuar në 15 kampet e pritjes së vendosura në zonat përgjatë kufirit.

Shumë prej foshnjave të lindur nga refugjatët sirianë në Turqi u janë vënë emrat e kryeministrit, Rexhep Tajip Erdoan dhe bashkëshortes së tij, Emine në shenjë falënderimi për vendin që i ka mirëpritur.

Pjesa më madhe e refugjatëve të strehuar në Turqi vijnë nga rajonet rurale sunite të Halepit dhe Idlibit.
/trt/

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi