identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Vjen per here te pare fotografia me e paster e bere ndonje here "Henes"

Shko poshtë

Vjen per here te pare fotografia me e paster e bere ndonje here "Henes"

Mesazh nga Admin prej Thu Jun 30, 2011 9:12 am

NASA ka publikuar fotografine me te paster te bere ndonje here planetit Hene. Ne saj te kesaj pastertie, doli ne pah se shume studime te bera per henen mund te ndryshojne. Fale kamerave LRO dhe fale sistemit te quajtur "LOLA" eshte bere e mundur fotografimi me i paster i bere ndinje here planetit hene. Gjithashtu jane bere edhe filmimet me te pastra te bera ndonje here. Sipas direktorit te NASA ne Washington Douglas Cooke thote: " se kjo eshte nje sukses i NASA. NASA pret edhe me shume nga LRO per te nxjerr ne pah dhe qarte edhe sisteme te tjera. Fale kamerave LRO dhe sistemit LOLA ka mundesi te ndryshoje tersisht studimet e bera deri tani lidhur me henen." Ne vitin 2009 fale kamerave LRO te montuara ne robotin 2 ton te leshuar ne drejtim te henes u arrit si asnje here me pare qe ti afrohet henes afrohet rreth 50 kilometra larg saj.
Nasa me posedimin e LRO ajo ka ne dore nje vlere prej 583 milion dollare.
/sabah/

Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 1312
Piket : 18957
Respekti : 19
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 20
Vend ndodhja : Shqiperi

http://forumivizitor.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vjen per here te pare fotografia me e paster e bere ndonje here "Henes"

Mesazh nga era prej Thu Jun 30, 2011 9:55 am

shume interesante, po per cfare ndryshimet behet fjale, mos ja kan fut kot shkenctaret me pare rreth henes?
era
era

Numri i postimeve : 332
Piket : 870
Respekti : 102
Date e hyrjes : 25/03/2011
Mosha : 30
Vend ndodhja : Tirane

http://forumivizitor.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vjen per here te pare fotografia me e paster e bere ndonje here "Henes"

Mesazh nga Redi prej Thu Jun 30, 2011 9:55 am

Era ashtu i bie, se kot nuk flet NASA
Redi
Redi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 338
Piket : 850
Respekti : 12
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 37
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vjen per here te pare fotografia me e paster e bere ndonje here "Henes"

Mesazh nga LuisA prej Tue Jul 05, 2011 9:25 am

Dmth shkenctare me pare ja kan fut kot Laughing

LuisA

Numri i postimeve : 10
Piket : 20
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vjen per here te pare fotografia me e paster e bere ndonje here "Henes"

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi